Kovapuulattia Whole Grain 1S Wide on Kährs Life -malliston yksisauvainen leveälankkuinen tammilattia, jonka keveän vaaleassa sävyssä on häivähdyksiä kullankeltaisena tuulessa huojuvasta kypsästä viljasta. Lattian pintakerros on valmistettu valikoidusta tammesta, sisältää jonkin verran oksia. Lattiassa on puun luonnollista ilmettä ja tuntumaa. Laudan kaikilla sivuilla olevat reunaviisteet luovat klassisen lankkulattian ilmettä. Innovatiivinen mattalakattu pinta ehkäisee heijastuksia ja muodostaa samalla puuta suojaavan kerroksen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | KÄHRS |
| Tuotenumero | 1597856 |
| Mitat | 1810 x 150 x 7 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7393969107471 |
| Kuosi | Lankku |
| Pituus | 1810 mm |
| Tuotenimi | Kovapuulattia Kährs Life Whole Grain Wide 1S |
| Nettopaino (kg) | 20.750 |
| Tuotesarja | Live |
| Paksuus | 7 mm |
| Paino (kg) | 20.750000 |
| Leveys | 150 mm |