Kovapuulattia Pure Oak 2S on Kährs Life -malliston kaksisauvainen tammilattia, jossa tammen oma luonnollisen kaunis ja lämmin aidon puun sävy on parhaimmillaan. Lattian pintakerros on valmistettu valikoidusta tammesta, sisältää jonkin verran oksia. Lattiassa on puun luonnollista ilmettä ja tuntumaa. Innovatiivinen mattalakattu pinta ehkäisee heijastuksia ja muodostaa samalla puuta suojaavan kerroksen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | KÄHRS |
| Tuotenumero | 1597853 |
| Mitat | 1225 x 193 x 7 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7393969107457 |
| Kuosi | 2-säle |
| Pituus | 1225 mm |
| Tuotenimi | Kovapuulattia Kährs Life Pure Oak 2S |
| Nettopaino (kg) | 17.980 |
| Tuotesarja | Live |
| Paksuus | 7 mm |
| Paino (kg) | 17.980000 |
| Leveys | 193 mm |