Kovapuulattia Whole Grain 2S on Kährs Life -malliston kaksisauvainen tammilattia, jonka keveän vaaleassa sävyssä on häivähdyksiä kullankeltaisena tuulessa huojuvasta kypsästä viljasta. Lattian pintakerros on valmistettu valikoidusta tammesta, sisältää jonkin verran oksia. Lattiassa on puun luonnollista ilmettä ja tuntumaa. Innovatiivinen mattalakattu pinta ehkäisee heijastuksia ja muodostaa samalla puuta suojaavan kerroksen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | KÄHRS |
| Tuotenumero | 1597843 |
| Mitat | 1225 x 193 x 7 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7393969107488 |
| Kuosi | 2-säle |
| Pituus | 1225 mm |
| Tuotenimi | Kovapuulattia Kährs Life Whole Grain 2S |
| Nettopaino (kg) | 17.980 |
| Tuotesarja | Live |
| Paksuus | 7 mm |
| Paino (kg) | 17.980000 |
| Leveys | 193 mm |