Käytännöllinen kääntyvä pyörä sopii esimerkiksi olohuoneeseen pienempien huonekalujen alle. Pyörä on valmistettu korkealaatuisesta muovista, kotelo on kestävää galvanoitua terästä. Pyörän Ø 20 mm. Kiinnitetään uratapilla. Kuulalaakerointi kääntöosassa, pyörässä liukulaakeri.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | Dörner & Helmar |
| Tuotenumero | 1063467 |
| Halkaisija | 20 mm |
| Mitat | 20 mm ( Ø ) |
| EAN | 4002350553195 |
| Maksimikapasiteetti | 45 |
| Tuotenimi | Kalustepyörä Ø 20 mm Mini uratapilla |
| Nettopaino (kg) | 0.041 |
| Pääväri | Musta |
| Tuotetyyppi | Kuljetuspyörä |
| Paino (kg) | 0.045000 |