Kalustepyörä soveltuu erityisen hyvin käytettäväksi herkillä lattioilla pehmeän pintansa ansiosta. Kalustepyörässä on vapaasti kulkeva liukulaakeroitu PVC-pyörä. Kuori on valmistettu kestävästä painevaletusta sinkistä, jossa on kromattu pinta.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | Dörner & Helmar |
| Tuotenumero | 1063275 |
| Halkaisija | 50 mm |
| Mitat | 50 mm ( Ø ) |
| EAN | 4002350518125 |
| Maksimikapasiteetti | 50 |
| Tuotenimi | Kalustepyörä Ø 50 mm Kromattu |
| Nettopaino (kg) | 0.132 |
| Pääväri | Harmaa |
| Tuotetyyppi | Kalustepyörä |
| Paino (kg) | 0.138000 |