Yleiskäyttöön sopiva erittäin hiljainen kääntyvä kuljetuspyörä, jossa on kuulalaakerit.
Teräskotelossa on integroituna lukitustoiminto. Erittäin suuri kantavuus 100 kg. Kääntyvä pyörä soveltuu erityisen hyvin käytettäväksi ei-imukykyisille pinnoille ja tiivistetylle parketille.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | Dörner & Helmar |
| Tuotenumero | 1063302 |
| Halkaisija | 80 mm |
| Mitat | 32 x 107 x 80 mm ( L x K x Ø ) |
| EAN | 4002350560049 |
| Korkeus | 107 mm |
| Maksimikapasiteetti | 100 |
| Tuotenimi | Kuljetuspyörä Jarrulla Ø 80 mm Musta |
| Nettopaino (kg) | 0.829 |
| Tuotetyyppi | Kuljetuspyörä |
| Paino (kg) | 0.829000 |
| Leveys | 32 mm |